`
Trasa nr 3

(przez Sianowską Hutę 14,6 km)

Poziom trudności: trudna

Wychodzimy z Bazy Wypadowej na Kaszubach i skręcamy w prawo (razem z żółtym szlakiem) w kierunku Sianowskiej Huty. Po przejściu 300 m szlak żółty skręca w prawo, a my mijamy kapliczkę przydrożną i idziemy prosto. Wchodzimy do lasu, po przejściu kolejnego odcinka o długości 1,5 km po lewej stronie drogi znajduje się dobre miejsce na odpoczynek a po kolejnych 100 m dochodzimy do rozwidlenia dróg. Od tego miejsca szlak zatacza dużą pętlę dając możliwość pójścia obiema stronami. Idziemy cały czas prosto główną drogą w kierunku Sianowskiej Huty. Mijamy jeziorko i dochodzimy do zabudowań w Sianowskiej Hucie. W centrum wsi, na kolejnym rozwidleniu mamy możliwość skrócenia trasy (jest to miejsce, gdzie rozpoczyna się mała pętla w kierunku leśniczówki w Sianowie). Na skrzyżowaniu dróg asfaltowych, wybierając dłuższą trasę skręcamy w lewo i idziemy w kierunku leśniczówki w Sianowie – do jeziora Mokre Łąki Małe. Po kolejnych 100 m dochodzimy do rozwidlenia, trzymając się lewej strony kierujemy się pod górkę. Po przejściu ok. 1 km od wsi docieramy do rozejścia dróg w lesie i skręcamy lekko w prawo. Kiedy dotrzemy do skrzyżowania dróg (po 300 m), skręcamy w lewo i dochodzimy do leśniczówki w Sianowie i Jeziora Mokre Łąki Małe (po 400 m). Przez 400 m wracamy tym samym odcinkiem i na rozwidleniu idziemy lekko w lewo pokonując dość znaczne wzniesienie. Do Sianowskiej Huty wracamy drogą pomiędzy polami uprawnymi, przez odcinek ok. 1,5 km. Dochodzimy do połączenia szlaków, skręcamy w lewo i idąc przez wieś dochodzimy do skrzyżowania dróg (koniec małej pętli w kierunku leśniczówki w Sianowie). Teraz skręcamy w lewo w drogę asfaltową prowadzącą przez wieś Sianowska Huta. Szlak skręca z drogi asfaltowej w prawo w szeroką drogę leśną wracając w kierunku Bazy Wypadowej w Hejtusie. Dość długi odcinek trasy prowadzi lasem, doprowadzając do połączenia szlaków. Teraz skręcamy w lewo i wracamy w kierunku Hejtusa szeroką drogą leśną.

Długość szlaku: 14,6
Rodzja dróg: 15% drogi asfaltowe
85% drogi leśne
Czas przejścia 3,5 godz
Kolor trasy zielony

Pomieczyno3

 
Nordic walking w Hejtusie
Sierpniowy Turniej Siatkwki Plażowej
Baza Wypadowa Hejtus, KS Alfa Pomieczyno i Gmina Przodkowo Zapraszają na ostatni w tym sezonie turniej Plażówki. 9 sierpnia GODZINA 10:00 BOISKA BAZY WYPADOWEJ UL SŁUPIA 30 C Tak jak w zeszłym roku będziemy prowadzić rozgrywki męskie i żeńskie w każdej grupie wiekowej. SERDECZNIE ZAPRASZAMY! :) Więcej informacji pod nr 606-902-887 Wpisowe 30 zł (w tym piknik z kiełbaskami, ciepłymi i zimnymi napojami Prosimy o zapisy przez facebooka lub na BazaWypadowa@wp.pl Sponsorem turnieju jest TAN-VIET International S.A., wyłączny dystrybutor marki VIFON obejmującej popularne na polskim rynku zupy błyskawiczne z kluskami, zupy błyskawiczne w saszetkach i sosy orientalne.
Znajdź nas na facebooku
Baza Wypadowa Hejtus prowdzi konto na facebooku, gdzie znajdziecie Państwo aktualne wydarzenia i promocje! www.facebook.com/BazaWypadowaHejtus
Sauna i balia
Serdecznie zapraszamy grupy od 10 do 15 osób na relaks w saunie i bali. 4 godzinne spotaknia w cenie 450 zł za grupę. Możliwość zorganizowania ogniska. Szczegóły pod   nr telefonu 606 902 887  lub  BazaWypadowa@wp.pl                  Oferta specjalna z noclegiem!!! – 15:00 relaks w saunie + kąpiele w balii– 19:30 pieczenie kiełbas przy ognisku + bigos/żurek i pieczywo, ketchup, musztarda, herbata– nocleg– 9:00 śniadanie Pobyt od 14:00 do dnia następnego do 11:00Cena oferty specjalnej przy grupie min 10 osobowej: 130 zł/osoba
Wozy na Kaszubach
OFERTA WOZÓW KONNYCH I wariant: Przejażdżka + kiełbaska + dodatki (pieczywo, musztarda, ketchup) + herbata z cytryną – 30 zł/osoba Przejażdżka kaszubskimi lasami z możliwością powożenia (ok 50 minut), wieczorami dodatkowo pochodnie, po wycieczce pieczenie kiełbasek przy ognisku.
canakkale
canakkale canakkale canakkale truva search