`
Trasa nr 2

(wokół jeziora Otalżyno 15 km)

Poziom trudności: trudna

Wyruszając z Bazy Wypadowej na Kaszubach maszerujemy w lewo w stronę wsi Pomieczyno szeroką bitą drogą. Przemierzamy ok. 1,3 km i dochodzimy do drogi asfaltowej a następnie do skrzyżowania. Przechodzimy na drugą stronę ulicy (uwaga na przejeżdżające dość często pojazdy), skręcamy w lewo i od razu w prawo. Pokonując kolejny odcinek - ok. 1,5 km drogą asfaltową (z niewielkim odcinkiem płyt betonowych) wchodzimy na drogę bitą i idziemy prosto. Przy rozwidleniu dróg trzymamy się cały czas prawej strony i pokonujemy niewielkie wzniesienie. Na kolejnym skrzyżowaniu podążamy prosto, docierając do jeziora Otalżyno i prawą stroną jeziora (ul. Otalżyńska) obchodzimy je dookoła mijając wieś Otalżyno (do wsi trasa liczy ok. 5,5 km). Wzdłuż trasy znajdują się dwa niestrzeżone kąpieliska. Po przejściu ul. Otalżyńskiej dochodzimy do ul. Jeziornej i skręcamy w nią w lewo, wciąż obchodząc jezioro Otalżyno. Po pokonaniu kolejnych 2,5 km poruszając się według oznaczeń, mijamy ul. Wczasową, maszerując na wprost. Przechodzimy obok stawu i po kolejnych 800 m skręcamy w lewo. Następnie po 200 m skręcamy w ul. Hrabstwo, przemierzamy 700 m, dochodzimy do rozdroża, które mijamy idąc dalej prosto wśród pól uprawnych. Przy najbliższym rozwidleniu dróg kierujemy się w prawą stronę idąc cały czas główną drogą. Docieramy do miejscowości Otalżyno Pomieczyńskie, skręcamy w prawo i wracamy tą samą drogą w kierunku Pomieczyna. Po 800 m drogi bitej dochodzimy do drogi asfaltowej, pokonując nią kolejne 1,5 km. W miejscowości Pomieczyno, na skrzyżowaniu dróg, skręcamy w prawo i od razu w lewo w kierunku miejscowości Hejtus.

Długość szlaku: 15 km
Rodzja dróg: 20% drogi asfaltowe
80% leśne
Czas przejścia 3,5 godz
Kolor trasy czerwony

Pomieczyno2

 
Nordic walking w Hejtusie
Sierpniowy Turniej Siatkwki Plażowej
Baza Wypadowa Hejtus, KS Alfa Pomieczyno i Gmina Przodkowo Zapraszają na ostatni w tym sezonie turniej Plażówki. 9 sierpnia GODZINA 10:00 BOISKA BAZY WYPADOWEJ UL SŁUPIA 30 C Tak jak w zeszłym roku będziemy prowadzić rozgrywki męskie i żeńskie w każdej grupie wiekowej. SERDECZNIE ZAPRASZAMY! :) Więcej informacji pod nr 606-902-887 Wpisowe 30 zł (w tym piknik z kiełbaskami, ciepłymi i zimnymi napojami Prosimy o zapisy przez facebooka lub na BazaWypadowa@wp.pl Sponsorem turnieju jest TAN-VIET International S.A., wyłączny dystrybutor marki VIFON obejmującej popularne na polskim rynku zupy błyskawiczne z kluskami, zupy błyskawiczne w saszetkach i sosy orientalne.
Znajdź nas na facebooku
Baza Wypadowa Hejtus prowdzi konto na facebooku, gdzie znajdziecie Państwo aktualne wydarzenia i promocje! www.facebook.com/BazaWypadowaHejtus
Sauna i balia
Serdecznie zapraszamy grupy od 10 do 15 osób na relaks w saunie i bali. 4 godzinne spotaknia w cenie 450 zł za grupę. Możliwość zorganizowania ogniska. Szczegóły pod   nr telefonu 606 902 887  lub  BazaWypadowa@wp.pl                  Oferta specjalna z noclegiem!!! – 15:00 relaks w saunie + kąpiele w balii– 19:30 pieczenie kiełbas przy ognisku + bigos/żurek i pieczywo, ketchup, musztarda, herbata– nocleg– 9:00 śniadanie Pobyt od 14:00 do dnia następnego do 11:00Cena oferty specjalnej przy grupie min 10 osobowej: 130 zł/osoba
Wozy na Kaszubach
OFERTA WOZÓW KONNYCH I wariant: Przejażdżka + kiełbaska + dodatki (pieczywo, musztarda, ketchup) + herbata z cytryną – 30 zł/osoba Przejażdżka kaszubskimi lasami z możliwością powożenia (ok 50 minut), wieczorami dodatkowo pochodnie, po wycieczce pieczenie kiełbasek przy ognisku.
canakkale
canakkale canakkale canakkale truva search